17 Lutego 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata,
Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty,
Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew,
Zbyszko
Do końca roku zostało 318 dni.

Hasło?
Ciekawostka:

Zespół niespokojnych
nóg jest dziedziczny ...


Czytaj całość
 
powered_by.png, 1 kB
Strona Główna arrow Lokalizacja
Ciekawostka: Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Śmiech to zdrowie

Powszechnie wiadomo, że śmiech to zdrowie. Potwierdziły to najnowsze badania amerykańskich uczonych, którzy podkreślają, że codzienny śmiech poprawia krążenie i pozytywnie wpływa na pracę serca, depresja zaś na odwrót - zwiększa ryzyko śmierci na choroby serca.

Wyniki badań, o których piszą we wtorek media, amerykańscy naukowcy przedstawili na trwającej w Orlando na Florydzie dorocznej konferencji Amerykańskiego College'u Kardiologii (ACC).

"Przyzwoita dzienna dawka śmiechu może dać efekty porównywalne z oddziaływaniem na system sercowo-naczyniowy ćwiczeń fizycznych" - powiedział kierujący badaniami dr Michael Miller z uniwersytetu w Marylandzie.

Dr Miller zastrzegł jednak, że nie uważa, iż należy gimnastykę zastępować śmiechem, lecz śmiać się trzeba często.

"Trzydzieści minut ćwiczeń trzy razy w tygodniu i 15 minut śmiechu dziennie w sposób zasadniczy poprawią stan waszego zdrowia i systemu krwionośnego" - zaznaczył dr Miller.

Depresja, której często towarzyszy niezdrowy tryb życia - nikotynizm, nadużywanie alkoholu i lekarstw - podnosi ryzyko zgonu z powodu choroby serca o 44 proc. - przypomniał dr Wein Jiang z uniwersytetu w Karolinie Północnej, który prowadził badania wśród tysiąca osób, które miały atak serca.

Badacze przyznają, że na razie nie określono jednoznacznie fizjologii pozytywnego wpływu śmiechu na organizm. (PAP)
 
© 2018 Gabinet Stomatologiczny dentohouse
Wyprodukowano przez GoodWeb